Warsztaty

EkoNawyki – warsztaty ekologiczne związane z nawykami dnia codziennego, oszczędzanie zasobów, wykorzystywanie wielorazowych materiałów, zagadnienia greenwashing. Warsztaty dostosowane do każdej grupy wiekowej od przedszkolaków po osoby dorosłe. Mogą odbywać się one zarówno w siedzibie klienta, jak i w terenie.

Makrama – warsztaty rękodzielnicze oparte na sztuce plecenia sznurka. Popularna od wielu lat sztuka, staje się ciekawym sposobem na spędzenia razem czasu. Uwaga, makrama to zajęcie nie tylko dla pań.

Żywioły – warsztaty dla dzieci i młodzieży poświęcone naszemu wpływowi na środowisko naturalne. Za pomocą chemii, fizyki i matematyki, wykorzystując obserwacje naszego otoczenia próbujemy zbadać wpływ człowieka na powietrze, wodę i ziemię.

Pory roku – cykliczny warsztat dla dzieci i młodzieży pokazujący zmiany w lesie, na łące, ale także w miejskiej przyrodzie spowodowane porami roku. Są to spotkania zakrojone na długofalowe obserwacje i ciekawe wnioski.

Eko dom – warsztat dla dorosłych, podczas którego będzie można wykonać mydła lub środki czystości. Warsztat może dotyczyć także ekologicznej kuchni – pokazując to co rośnie wokół nas, ale także zwracając uwagę na niemarnowanie jedzenia.