Wyjazdy 

Dzień w terenie – zapraszam na jednodniowe zajęcia terenowe. Mogą one dotyczyć fauny, flory i przyrody nieożywionej. Pokazują one z jednej strony wartość natury, jej sekrety i atrakcyjność. Z drugiej strony zwracam mocno uwagę na zmiany w przyrodzie związane z działalnością człowieka. 

Rajd i gry terenowe – całodzienne wyprawy terenowe skierowane są dla grup zorganizowanych, rodzin, ale także dla grup dorosłych. Rajd ma charakter sportowy i powiązany jest z obserwacjami przyrody. W czasie wyjazdu mogę zaproponować wyzwania intelektualne w postaci gry terenowej lub biegu na orientację.

Rajd rowerowy – rajdy i gry w terenie mogą zostać zorganizowane w postaci wycieczki rowerowej.

Rajdy Pory roku – cykliczny wyjazdy dla dzieci i młodzieży pokazujący zmiany w lesie, na łące, ale także w miejskiej przyrodzie spowodowane porami roku. Są to spotkania zakrojone na długofalowe obserwacje i ciekawe wnioski.

Biwaki – warsztaty, gry lub rajdy połączyć można z nocowaniem w przyrodzie. W zależności od poziomu zaawansowania grupy może to być wyjazd w teren dziki lub w miejsce z zapleczem sanitarnym. Noclegi mogą być organizowane w namiotach bądź hamakach. Na tę formę zapraszam zwłaszcza rodziców z dziećmi.